examen expert in noiembrie

Sa invatam impreuna pentru examenul de acces la profesia de expert contabil si de contabil autorizat.
"Sansa favorizeaza omul pregatit. Louis Pasteur"

Moderators: ragazza_esuberante, crstmol

Post Reply
paris.blonda
Coffe-drinker
Posts: 2
Joined: Tue Jul 27, 2010 5:13 pm

examen expert in noiembrie

Post by paris.blonda » Sat Aug 14, 2010 5:34 pm

Am inteles ca in luna noiembrie se va putea sustine examenul de acces la expert pentru cei ce sunt contabili autorizati cu studii medii si au terminat facultatea . Eu am terminat anul acesta si doream sa stiu daca mai sunt persoane interesate de acest examen si poate schimbam pareri si informatii . Am urmarit discutiile despre examenul din aceasta vara si m-am speriat un pic . Mi se pare foarte greu si nu cred ca ajung 2 luni pentru pregatire . Pe de alta parte se discuta din ce in ce mai serios ca de la anul economistii nu mai pot fi angajati si nu mai pot semna bilantul decat daca sunt angajati cu norma intreaga . Si multe firme mici nu pot face asa ceva . Asta inseamna ca trebuie sa ne grabim cu examenul pentru expert . Poate mai vorbim un pic pe forum despre aceste lucruri !
O zi buna !

BABY ALEX
Coffe-drinker
Posts: 1
Joined: Sun Sep 12, 2010 4:06 pm

Re: examen expert in noiembrie

Post by BABY ALEX » Sun Sep 12, 2010 4:17 pm

Buna,

Si eu vreau sa dau examen diferente experti contabili.
Anul acesta am dat examen acces CA si acum ma pregatesc pt examen aptitudini CA in octombrie(nu fac stagiu deoarece am vechime intr-o firma membra Ceccar).Daca iau am sa dau si diferente.
Daca te pot ajuta cu ceva, te rog sa imi spui.
O seara placuta

mihaelaradu
Coffe-drinker
Posts: 1
Joined: Fri Sep 17, 2010 12:56 pm

Re: examen expert in noiembrie

Post by mihaelaradu » Fri Sep 17, 2010 1:15 pm

salut,

de curand m-am hotarat ca este momentul sa dau la expert contabil,dar nu stiu cum sa incep si ce am de facut, eu am terminat ASE - CIG in 2008 si nu stiu care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez, poate ma indrumi/ati cumva, multumesc.

bafta la ex din nov

Post Reply

Return to “Clubul candidatilor la examenul de acces la CECCAR”