Ajutor!!!!!!!!!!!

Sa invatam impreuna pentru examenul de acces la profesia de expert contabil si de contabil autorizat.
"Sansa favorizeaza omul pregatit. Louis Pasteur"

Moderators: ragazza_esuberante, crstmol

Post Reply
MICHEL
Coffe-drinker
Posts: 1
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:16 am
Location: PLOIESTI

Ajutor!!!!!!!!!!!

Post by MICHEL » Mon Jun 08, 2009 12:44 pm

Sunt anul 3 la facultatea MFC-CIG, din cadrul universitatii Spiru Haret.
Pe 6 iulie voi da licenta.
Imi doresc sa merg mai departe,sa ma inscriu la master(insa nu stiu ce sa aleg). :?
Dupa master care este ierarhia examenelor? :?:
Imi doresc sa ajung expert contabil.
Astept raspuns de la voi chiar si pe adresa mea de mail.adinapopescu81
Va multumesc mult. :)

OanaSapunaru
Coffe-drinker
Posts: 1
Joined: Tue Jun 09, 2009 10:26 am

Re: Ajutor!!!!!!!!!!!

Post by OanaSapunaru » Tue Jun 09, 2009 11:54 am

Buna!! examanele la CECCAR anul asta sunt pe 5 si 12 iulie...si tu daca zici ca ai licentza pe 6 iulie.... bafta!!! o zi buna

floricadecolt
Coffe-drinker
Posts: 3
Joined: Sun Jun 07, 2009 9:27 pm
Location: Baia Mare

Re: Ajutor!!!!!!!!!!!

Post by floricadecolt » Wed Jun 10, 2009 3:16 pm

MICHEL wrote:Sunt anul 3 la facultatea MFC-CIG, din cadrul universitatii Spiru Haret.
Pe 6 iulie voi da licenta.
Imi doresc sa merg mai departe,sa ma inscriu la master(insa nu stiu ce sa aleg). :?
Dupa master care este ierarhia examenelor? :?:
Imi doresc sa ajung expert contabil.
Astept raspuns de la voi chiar si pe adresa mea de mail.adinapopescu81
Va multumesc mult. :)
Daca vrei sa ajungi expert contabil, atunci nu merita sa pierzi timp, bani si energie la master. Masterul te ajuta doar daca ai un job bugetar, in sensul ca primesti mai multi bani la salariu prin contractul colectiv de munca. Examenul de anul asta il ratezi la experti, dar daca te uiti pe materialul care trebuie mestecat si digerat, o sa vezi ca ai mult de munca. Materia este multa si complexa si nu se intra usor. Mai bine tragi aer dupa licenta, te relaxezi un pic si te apuci la modul cel mai serios de invatat. Eu am terminat anul trecut facultatea si de atunci ma tot pregatesc si inca tot mai am de invatat si am mari emotii pt.examenul asta. Iti doresc bafta multa orice ai alege.

Post Reply

Return to “Clubul candidatilor la examenul de acces la CECCAR”