Referate contabilitate - cereti aici si membrii va ajuta

Aflam lucrari noi, altele decat cele care tin de contabilitate si asimitate acesteia;

Moderators: ragazza_esuberante, crstmol

albertina elena
Coffe-drinker
Posts: 1
Joined: Tue Feb 16, 2010 11:58 am

Re: Referate contabilitate - cereti aici si membrii va ajuta

Post by albertina elena » Tue Feb 16, 2010 12:17 pm

Buna ziua,
Sunt studenta an 3 si trebuie sa intocmesc un proiect de contabilitate cu o anumita tema. Am ales tema contabilitatea salariilor.
Rugamintea mea este urmatoarea:am cateva capitole introductive pe care nu le inteleg prea bine. Mi se cere:
- motivatie si metode stiintifice de cercetare folosite
- probleme teoretice specifice domeniului financiar- contabil referitoare la tema aleasa
- sinteza privind cadrul legislativ referitor la tema aleasa-politici economice
Va rog daca puteti sa ma indrumati si pe mine.
Va multumesc pentru ajutor


Crysa
Coffe-drinker
Posts: 1
Joined: Tue Mar 16, 2010 9:14 pm

Re: Referate contabilitate - cereti aici si membrii va ajuta

Post by Crysa » Tue Mar 16, 2010 9:26 pm

Buna tuturor
eu sunt inscrisa la curs pentru contabil autorizat si am nevoie de materiale pentru contabilitate de gestiune si fiscalitate.daca are cineva materiale pentru aceste 2 cursuri si binevoieste sa le imparta , ma poate contacta la adresa de email [email protected].
Multumesc

florins
Coffe-drinker
Posts: 1
Joined: Tue Mar 30, 2010 7:47 pm

Re: Referate contabilitate - cereti aici si membrii va ajuta

Post by florins » Tue Mar 30, 2010 7:53 pm

Salut
Ma poate ajuta cineva cu un referat :Note explicative si politici contabile la contabilitate generala?


Blondutza
Coffe-drinker
Posts: 1
Joined: Fri May 07, 2010 5:56 pm

1.11. Continutul, structura si formatul situatiei fluxurilo

Post by Blondutza » Fri May 07, 2010 6:03 pm

va rog sa ma ajutati cu un astfel de referat ....ms

adelina_
Coffe-drinker
Posts: 2
Joined: Mon May 17, 2010 6:36 pm

Re: Referate contabilitate - cereti aici si membrii va ajuta

Post by adelina_ » Sun May 23, 2010 1:54 pm

ma numesc enache adelina,sunt la master si as vrea si eu un referat pe tema"analiza metodei de calculatie a costurilor utilizate la o societate" care ar trebui sa tina cont de urmatoarele cerinte:
1. prezentarea generala a obiectului de activitate al entitatii alese,dupa care se va reda organigrama acesteia
2.se va elabora antecalculatiile de costuri,dupa care se va proceda la urmarirea abaterilor ocazionate de realizarea produselor fabricate(potrivit metodei folosite de intreprindere)
3.se va proceda la calculul efectiv pe produs la sfarsitul perioadei de gestiune sau la stabilirea unui sistem de calcul si rapoarte a abaterilor de costuri pe parcursul desfasurarii fabricatiei
4.se va separa ulterior cheltuielile conform metodei de calculatie a costurilor direct costing calculandu-se pragul de rentabilitate,factorul de acoperire,coeficientul de siguranta dinamic si intervalul de siguranta relative la costurile de productie fabricate(si vandute).

adelina_
Coffe-drinker
Posts: 2
Joined: Mon May 17, 2010 6:36 pm

Re: Referate contabilitate - cereti aici si membrii va ajuta

Post by adelina_ » Sun May 23, 2010 1:55 pm

daca aveti un asemenea referat puteti sa-l trimiteti pe adresa de e-mail: [email protected]

zsuzsazsuzsa
Coffe-drinker
Posts: 1
Joined: Thu Nov 17, 2011 10:16 am

Re: Referate contabilitate - cereti aici si membrii va ajuta

Post by zsuzsazsuzsa » Thu Nov 17, 2011 10:26 am

buna ziua

sunt prima ani la facultate contabilitate si informatica de gestiune si am nevoie un referat despre "productivitatea pământului în românia, comparativ cu uniunea europeană - studiu de caz". va rog frumos sa ajutati. mersi

Post Reply

Return to “Lucruri interesante”