problema

manual de instruire, formare, perfectionare si consultanta in domeniul contabilitatii, lectia de contabilitate practica

Moderators: ragazza_esuberante, crstmol

Post Reply
chira.adina
Coffe-drinker
Posts: 7
Joined: Thu May 20, 2010 7:48 pm

problema

Post by chira.adina » Fri May 21, 2010 7:57 pm

Am o situatie mai dificila si anume: Pentru a putea demara procedurile de judecata in procesul cu un furnizor, societatea pentru care lucrez a fost nevoita sa plateasca suma de 40000 ron intr-un cont al CEC Bank-ului cu specificatia "cautiune dosar....", singurele explicatii ce mi s-au dat cu privire la aceasta plata a fost faptul ca banii se vor returna in cadrul firmei la un moment dat. Ma poate ajuta cineva cu notele contabile? banii i-am platit din cont ....cum evidentiez aceasta plata?

chira.adina
Coffe-drinker
Posts: 7
Joined: Thu May 20, 2010 7:48 pm

Re: problema

Post by chira.adina » Sun May 23, 2010 12:03 pm

Am o situatie mai dificila si anume: Pentru a putea demara procedurile de judecata in procesul cu un furnizor, societatea pentru care lucrez a fost nevoita sa plateasca suma de 40000 ron intr-un cont al CEC Bank-ului cu specificatia "cautiune dosar....", singurele explicatii ce mi s-au dat cu privire la aceasta plata a fost faptul ca banii se vor returna in cadrul firmei la un moment dat. Ma poate ajuta cineva cu notele contabile? banii i-am platit din cont ....cum evidentiez aceasta plata? Nu ma poate ajuta nimeni cu un sfat?

delia
Coffe-member
Posts: 75
Joined: Wed Mar 11, 2009 8:57 pm

Re: problema

Post by delia » Wed May 26, 2010 9:35 pm

Inregistrezi suma consemnata prin 2678 = 5121

chira.adina
Coffe-drinker
Posts: 7
Joined: Thu May 20, 2010 7:48 pm

Re: problema

Post by chira.adina » Fri May 28, 2010 9:36 am

multumesc Delia

Post Reply

Return to “Manualul contabilului”